Uudised leht 8

13. juuli
Saidi uudised:
Nalja peab saama ja ka sõja ajal, sest muidu võib surra igavusse! Seepärast sai väikese täienduse meie anekdoodidkogu ning lisandus võimalus ka like panna parematele ja meeldivamatele naljadele.

Vaata lähemalt: Naljad ja anekdoodid

18. juuni
Huvitav leid:
Et viimasel ajal on uus sisu olnud mida enim IIMS.ee portaali lisandunud videod siis seekordne uudislugu sisaldab väikest ülevaadet parematest YouTube keskkonnas olevatest teise maailmasõja teemalistest või selleteemalist sisu sisaldavatest kanalitest ja sellistest mis on ka hetkel aktiivsed.

Need peaks pakkuma uut ja huvitavat kõigile teise maailmasõja ja sõjahuvilistele üldse.

TIK

Analüüsid ja ülevaated üleüldisest olukorrast ja erinevatest lahingutest. Enamasti allikateks erinevad raamatud.

Kanali viide

The History Guy


Enamus videosid on maksimaalselt 15 minuti pikkused ning mõnda kitsamat sündmust kajastavad. Mõnus viis oma teadmisi täiendada nii, et ei pea kulutama üle veerand tunni eriti meie praeguses kibekiires maailmas. Kanal sisaldab peale Teise maailmasõja teemalise sisu ka muid sündmusi kajastavaid videosid, enamus siiski sõjateemalised.

Kanali viide

Mark Felton Productions

Võrreldes eeoleva kanaliga sisaldab antud kanal peaasjalikult sõjateemalisi videosid ning suurem osa neist on teise maailmasõja teemalised. Videod mõnusalt lühikesed kuid informatiivsed.

Kanali viide

The AceDestroyer

Kanal sisaldab ainult teise maailmasõda kajastavaid videosid. Videod koos kaartidega teise maailmasõja lahingutest ja operatsioonidest.

Kanali viide

World War Two

Teise maailmasõja teemalised videod mis kajastavad sõja kulgu nädalate kaupa, iga video sisaldab nädalast perioodi.

Kanali viide

Military Aviation History

Teise maailmasõja perioodist pärit lennukite ülevaated ning lennundusega seonduv sellest ajast.

Kanali viide

Memoirs of WWII

Teises maailmasõjas osalenute meenutused.

Kanali viide

WW2HistoryHunter

Teise maailmasõja jälgedel - väljakaevamised ja muuseumite külastused.

Kanali viide

WW2 Nation

Külastatakse erinevaid Teise maailmasõja seotud paiku ja muuseume.

Kanali viide

Eastory

Teise maailmasõja kulg kaardil näidatuna. Lahingud ja operatsioonid.

Kanali viide

Ajalugu Oskariga

Ainus siin listis olevatest kanalitest mis on eestikeelne. Kanal sisaldab peale Teise maailmasõja teemalise sisu ka muid sündmusi kajastavaid videosid.

Kanali viide

30. november
Huvitav leid:
80 aastat tagasi, 30. novembril 1939. aastal algas Nõukogude Liidu kallaletungiga Soomele Talvesõda. Erukindral Ants Laaneots annab põhjaliku ülevaate Teise maailmasõja ühe kõige ebatavalisema võitluse algusest, kulgemisest ja tagajärgedest vahendab ERR.

30. novembri 1939 varahommik oli Soomes päikesepaisteline. Helsingi ja paljude teiste linnade tänavad olid täis lapsi ja täiskasvanuid, kes olid teel kooli või tööle. Võimalikust sõjast Nõukogude Liiduga küll räägiti, kuid rahvas lootis, et puhkenud kriis suhetes idanaabriga laabub siiski vägivallata.

Loe lähemalt: Ants Laaneots: meie hõimurahva imeline kangelastegu

Talvesõda
Vaata ka Ajalugu veebi:
  • Katõni veresaun

    Katõni veresaun leidis aset 1940. aasta märtsist kuni maini, kui Nõukogude Liidu NKVD (riiklik julgeolekuteenistus) tappis umbes 22 000 Poola ohvitseri, politseinikku, haritlast ning teisi ühiskonna eliidi liikmeid. Enamik tapetutest olid Poola sõjaväeohvitserid, kes olid vangi langenud 1939. aastal pärast seda, kui Nõukogude Liit tungis Poolasse idast (Saksamaa tungis samal ajal läänest). Ohvrite hulgas olid… Jätka lugemist Nimetu

  • Vabanemine – 1987-1991, okupatsioonid Eestis

    Aastad 1987 kuni 1991 olid periood mil Eesti saavutas oma iseseisvuse pärast Nõukogude Liidust eraldumist.

  • Stagnatsioon – 1968-1987, okupatsioonid Eestis

    Käsitlusel Nõukogude Liidu ajaloos nn stagnatsiooni ajastu, mis algas 1960-ndate lõpus ja kestis 1980-ndate keskpaigani. See periood on seotud Leonid Brežnevi valitsusajaga (1964–1982) ja seda iseloomustasid majanduse ja poliitilise süsteemi seisak ning reformide puudumine.

  • Kuuekümnendad – 1956-1968, okupatsioonid Eestis

    Ajaperiood mis hõlmab Nõukogude Liidu ja Eesti elu aastatel 1956–1968. See oli väga oluliste poliitiliste ja kultuuriliste muutuste aeg, eriti pärast Stalini surma ja selle järgseid poliitilisi leevendusi Nõukogude Liidus.

  • Stalinismi aeg – 1950-1956, okupatsioonid Eestis

    See video räägib ajaloost, mis käsitleb stalinismi ajastut Eestis (ja laiemalt Nõukogude Liidus) 1950-ndatel aastatel. Kajastust leiavad teema alates sellest kuidas Stalini valitsemisvõim ja tema poliitikad mõjutasid Eesti elu, eriti pärast Teise maailmasõja lõppu.

Statistika 4.4.2025 11:27:10
Online: 3
UusWeb.ee 2004 - 2025